YLANG-YLANG & BURITI / КРЕМА-ПУТЕР ЗА РАЦЕ И НОКТИ ОД ИЛАНГ-ИЛАНГ И БУРИТИ - 75 МЛ.

170 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4744183012387

ПОДМЛАДУВАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
ОРГАНСКИ YLANG-YLANG • ХИДРОЛАТ ОД ЦВЕТ ОД ПОРТОКАЛ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Крема за раце
  • Дејство / Ефект - Зајакнување (Strengthening) , Подмладување (Rejuvenation)
  • Брендови - Organic Shop
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Раце

Крема-путер за раце и нокти

Овој луксузен крема-путер е прекрасен лек за негување и подмладување на вашите раце. Со оглед на тоа што е богат со органски ylang-ylang и бурити масла и хидролат од цвет од портокал, исто така ефикасно ги зајакнува ноктите. Разгалете ги рацете со Spa-care и уживајте во резултатот веднаш по првото нанесување.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERIN, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, MAURITIA FLEXUOSA FRUIT OIL, CANANGA ODORATA FLOWER OIL*, CITRUS AURANTIUM AMARA FLOWER WATER*, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

(*) Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре