ROSE & PEACH / ХРАНЛИВ САПУН ЗА РАЦЕ ОД РОЗА И ПРАСКА - 500 МЛ.

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4744183011656

ЧИСТЕЊЕ • ХРАНЕЊЕ
ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД ПРАСКА • ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД РОЗА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Течен сапун
  • Дејство / Ефект - Чистење , Хранење (Nourishing)
  • Брендови - Organic Shop
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Раце

Сапун за раце за хранење на кожата

Овој хранлив сапун за раце прекрасно ги чисти, обновува и омекнува вашите раце. Органскиот екстракт од праска ги храни и збогатува со витамини, додека органскиот екстракт од роза дава чувство на свежина, удобност и еластичност на кожата.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, PRUNUS PERSICA FRUIT EXTRACT*, GLYCERIN, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM.

(*) Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре