CHERRY & GINGER / ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА ОД ЦРЕША И ЃУМБИР - 75 МЛ.

Ново

185 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4744183012202

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД ЃУМБИР • ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД ЦРЕША

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Пилинг за чистење лице за сите типови кожа

За подлабоко чистење користете пилинг за лице 1-2 пати неделно.

Органскиот екстракт од ѓумбир и органскиот екстракт од цреша навлажнуваат и негуваат за прекрасна мазност и прекрасен природен изглед.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, OCTYLDODECANOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PINUS SIBIRICA SHELL POWDER, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ZINGIBER OFFICINALE ROOT EXTRACT*, MALPIGHIA PUNICIFOLIA FRUIT EXTRACT*, MALTODEXTRIN, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*, PANTHENOL, ALLANTOIN, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 14720, CI 16255.

(*) Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре