APRICOT & MANGO / ИЗМАЗНУВАЧКА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА СУВА КОЖА ОД КАЈСИЈА И МАНГО - 75 МЛ.

395 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (1)

Баркод: 4743318140773

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ОРГАНСКО МАСЛО ОД КАЈСИЈА • ОРГАНСКО МАСЛО ОД МАНГО

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Крема за лице
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Хранење (Nourishing)
  • Брендови - Organic Shop
  • Тип на кожа - Сува кожа
  • Наменето за - Лице

Овој висококвалитетен крем за лице ја храни кожата користејќи комбинација од органски масла од кајсии и органски манго. Оваа прекрасна мешавина ја снабдува кожата со интензивна влажност и свиленкасто-мека завршница.


- Погоден за сува кожа

- Со скапоцени етерични масла

- Ја зголемува еластичноста

- Вегански производ


Начин на употреба: Нанесете мала количина крем на чиста, сува кожа. Употребувајте наутро и навечер.


Сертификати: BDIH - Cosmos Natural.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, COCO CAPRYLATE/ CAPRATE, GLYCERYL STEARATE SE, CETYL PALMITATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, GLYCERIN, SUCROSE POLYSTEARATE, SACCHARIDE ISOMERATE, SODIUM HYALURONATE, MANGIFERA INDICA (MANGO) FRUIT EXTRACT [1, ]PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL [1], XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PERFUME (FRAGRANCE), LIMONENE, LINALOOL.

1. од контролирано органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Angel M
01/08/2022
Одлична крема за сува кожа, одлично си ја врши работата и ја хидрира кожата како и некои поскапи креми, има убав и нежен мирис.

Поврзани производи

Најгоре