APRICOT & MANGO / НЕЖЕН ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ ЗА СУВА КОЖА ОД КАЈСИЈА И МАНГО - 75 МЛ.

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318140759

ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
ОРГАНСКО МАСЛО ОД КАЈСИЈА • ОРГАНСКО МАСЛО ОД МАНГО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Нежен пилинг за лице за сува кожа

Пилинг на лице за да помогне кожата да остане чиста. Производ во вашата дневна рутина за нега на кожата.


Дали знаевте?

Органските масла од кајсија и манго ја прават кожата помека, поеластична и кадифена секој ден.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, XANTHAN GUM, MANGIFERA INDICA FRUIT EXTRACT*, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, LACTIC ACID, CELLULOSE GUM, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

(*) Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре