LAB BIOME / НАЛЕПНИЦИ ЗА ОКОЛУ ОЧИ ПРОТИВ ТЕМНИ КРУГОВИ - x60

Ново

860 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139746

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ЗАТЕГНУВАЊЕ
СЕВЕРНА КАПИНА • ДИВА МАЛИНА • КОФЕИН • ВИТАМИН Е

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Збогувајте се со знаците на замор и надуеност со овие инстантно осветлувачки и енергични налепници за очи!

Уникатните постбиотски активни, ферментирани екстракти од северна капина и дива малина помагаат во поддршката на микробиомот на вашата кожа. Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на ефектите од урбаниот начин на живот, го подобруваат сјајот и регенерацијата на кожата, додека ја одржуваат здравата кожа и помагаат да го задржите вашиот природен младешки изглед.


Кофеинот

Помага да се затегнат фините линии и да се намали или елиминира отечената кожа.

Витамин Е

Додава моќен ресторативен ефект.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете фластери на пределот под очите. Оставете да отстои околу 15 минути, фрлете го по употреба. Избегнувајте директен контакт со очите. Нежно намачкајте го остатокот од серумот во вашата кожа. Следете со кремот за очи Biome. Погоден за секојдневна употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CARRAGEENAN, HEPTYL GLUCOSIDE, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT, CAFFEINE, TOCOPHERYL ACETATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTWH SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, PINUS SIBIRICA SEED OIL* , ROSA RUGOSA FLOWER EXTRACTWH, USNEA BARBATA EXTRACTWH, SODIUM HYALURONATE, PANTHENOL, XANTHAN GUM, HYDROXYETHYLCELLULOSE, HYDROXYPROPYL GUAR, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, IRON OXIDES, SODIUM CITRATE, CALCIUM SODIUM BOROSILICATE, SILICA, CI 77891, CITRIC ACID, PARFUM.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре