LAB BIOME / ОСВЕТЛУВАЧКИ НАЛЕПНИЦИ ЗА ОКОЛУ ОЧИ - x60

Ново

860 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139739

ХИДРАТАЦИЈА • СЈАЈНОСТ
СЕВЕРНА КАПИНА • ДИВА МАЛИНА • ВИТАМИН Ц • НИЈАЦИЈАМИД

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ставете пар од овие супер хидратантни налепници за околу очи за да ја осветлите виталноста и сјајот на вашите очи!

Уникатните постбиотски активни, ферментирани екстракти од северна капина и дива малина помагаат во поддршката на микробиомот на вашата кожа. Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на ефектите од урбаниот начин на живот, го подобруваат сјајот и регенерацијата на кожата, додека ја одржуваат здравата кожа и помагаат да го задржите вашиот природен младешки изглед.


Витамин Ц

Го подобрува тонот и текстурата на вашата кожа за да го открие вашиот природен сјај.

Ниацинамид

Ја зајакнува влажната бариера на кожата.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете од фластерите на пределот под очите. Оставете да отстои околу 15 минути, фрлете ги по употреба. Избегнувајте директен контакт со очите. Нежно намачкајте го остатокот од серумот во вашата кожа. Следете со кремот за очи Biome. Погоден за секојдневна употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CARRAGEENAN, HEPTYL GLUCOSIDE, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SALIX ALAXENSIS BARK EXTRACTWH, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, SILYBUM MARIANUM EXTRACTWH, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, FRAGARIA VESCA FRUIT EXTRACTWH, SODIUM HYALURONATE, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, PANTHENOL, NIACINAMIDE, XANTHAN GUM, HYDROXYETHYLCELLULOSE, HYDROXYPROPYL GUAR, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CALCIUM SODIUM BOROSILICATE, SILICA, CI 77891, CITRIC ACID, PARFUM.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре