ICE PROFESSIONAL / TAME MY HAIR КРЕМА ЗА БЕЗЖИВОТНА КОСА - 100 МЛ.

Ново

400 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318151038

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕЛАСТИН ОД ЗЕЛЕНЧУК • МАСЛО ОД ВОЛЧИЈ ТРН • МАСЛО ОД СОНЧОГЛЕДОВО СЕМЕ • МАСЛО ОД КЕДАР • МАСЛО ОД АРКТИЧКА КАПИНА • МАСЛО ОД АМАРАНТ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Уникатна формула, заснована на мешавина од 6 органски масла, ја навлажнува и ја храни брановидната и кадрава коса, помага да се контролира разлетувањето и да се дефинираат локните.

Кремот TAME MY HAIR е крем за скротување на разбушавена коса за свиленкасто мазен стил кој трае до 24 часа. Заштитува од оштетување од топлина и хидрира.


СОВЕТИ ОД СТИЛИСТИ: Кремите за исправување не бараат нанесување на топлина, но подобро делуваат кога се загреваат со фен.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете рамномерно на влажна коса од коренот до врвовите. Исушете со фен и стилизирајте по желба.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

ЕЛАСТИН ОД ЗЕЛЕНЧУК – обезбедува еластичност и ја скротува науредната коса

CERAMIDE COMPLEX – ја обновува и омекнува кутикулата на косата. Уникатен комплекс од 6 сибирски органски масла:

МАСЛО ОД ВОЛЧИЈ ТРН – храни и зајакнува

МАСЛО ОД СОНЧОГЛЕДОВО СЕМЕ – спречува сушење на косата

МАСЛО ОД СИБИРИСКИ КЕДАР – храни и омекнува

МАСЛО ОД АРКТИЧКА КАПИНА – УВ заштита

МАСЛО ОД АМАРАНТ – дава еластичност и скротува

ДАХУРСКО МАСЛО ОД ШИПИНКА – обновува


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, POLYQUATERNIUM-37, DIMETHICONOL, HYDROLYZED BARLEY PROTEIN (PLANT ELASTIN), CETRIMONIUM CHLORIDE, PHOSPHOLIPIDS, SPHINGOLIPIDS (CERAMIDE COMPLEX), CETEARYL ALCOHOL, PINUS SIBIRICA SEED OILWH (ORGANIC CEDAR OIL), HIPPOPHAE OIL RHAMNOIDES SEABUCKTHORN PULP OIL), HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL (ORGANIC SUNFLOWER OIL), RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT (CLOUDBERRY EXTRACT), LINUM USITATISSIMUM SEED OIL (ORGANIC LINSEED OIL), AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL (ORGANIC AMARANTH OIL), ROSA CANINA FRUIT OIL (ORGANIC ROSE HIP OIL), CORISPERMUM SIBIRICUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT WH, ROSA DAVURICA LEAF EXTRACT WH, PHENYL TRIMETHICONE, MALTODEXTRIN/VP COPOLYMER, HYDROXYETHYLCELLULOSE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, HEXYL CINNAMAL , LINALOOL, GERANIOL, COUMARIN.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре