MORINGA / ХИДРАТАНТЕН ЛОСИОН ЗА ЛИЦЕ - 110 МЛ.

Ново

1.585 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 8809228335121

ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД МОРИНГА • ЕКСТРАКТ ОД ЛАВАНДА • ЕКСТРАКТ ОД АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД АВОКАДО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS ORGANIC , HALAL

Сите придобивки од сертифицираната органска вода од лист Моринга во шише!

Овој лосион за лице обезбедува природна енергија и хранливи материи за омекнување и хидратација на вашата кожа. Лосионот од органска Моринга содржи состојки и билки од органско земјоделство кои се одгледуваат само со природната моќ на сончевата светлина, ветерот и воздухот.


Органскиот лосион од Моринга може да се користи за:

• За да постигнете мазна и изедначена текстура на кожата по чистењето на лицето.

• За зајакнување на бариерата на вашата кожа.

• За затегнување на текстурата на кожата за совршено вклопување на шминката.

• За чувствителна кожа која треба да се префрли на органска козметика.

• За лекување на стресот предизвикан од опасните хемикалии.


Органски екстракт од Моринга

Познати и како дрвја на животот, листовите моринга се неверојатен извор на антиоксиданси и хранливи материи кои ја навлажнуваат и подмладуваат кожата во текот на целиот ден, без оглед на сезоната.

Органски екстракт од лаванда

Го регулира балансот на маслото и формира навлажнувачки филм за да ја одржува вашата кожа мека и хидрирана.

Органски екстракт од лист од алое вера

Брзо ја ублажува иритираната кожа, ја омекнува и навлажнува и ѝ овозможува да ја задржи влажноста и да остане мазна.

Органско масло од авокадо

Богата со витамини и есенцијални масни киселини, навлегува во подебела кожа и обезбедува мазност.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Како последен чекор во рутината за нега на кожата, земете мала количина лосион на дланката и нежно тапкајте по лицето додека целосно не се апсорбира.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, *GLYCERIN, ISOAMYL LAURATE, SQUALANE, *MORINGA OLEIFERA LEAF EXTRACT, PROPANEDIOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) EXTRACT, *PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, C14-22 ALCOHOLS, *PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, USNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACT, *BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, *ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, *PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT WATER, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, *PORTULACA OLERACEA EXTRACT, HYDROGENATED LECITHIN, XANTHAN GUM, *PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL, *SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, *CITRUS TANGERINA (TANGERINE) PEEL OIL, *CITRUS PARADISI (GRAPEFRUIT) PEEL OIL, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) OIL, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, *FUSANUS SPICATUS WOOD OIL, *CANANGA ODORATA FLOWER OIL, *ANTHEMIS NOBILIS FLOWER OIL, *CITRUS AURANTIUM AMARA (BITTER ORANGE) LEAF/TWIG OIL

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре