MORINGA / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ОД МОРИНГА - 50 МЛ.

Ново

2.570 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 8809228335152

ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД СОНЧОГЛЕДОВО СЕМЕ • ЕКСТРАКТ ОД МОРИНГА • ЕКСТРАКТ ОД СЛАДУНЕЦ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS ORGANIC , HALAL

Природен шарм и арома за вашата кожа.

Сите хранливи состојки на сертифицираниот органски лист од Моринга во шише.

Здравите хранливи материи од овој крем ќе ја подобрат еластичноста на вашата кожа и ќе го енергизираат вашиот тен. Состојките и билките вклучени во овој крем се произведени според стандардите за органско земјоделство и се одгледуваат само со природната моќ на сончевата светлина, ветерот и воздухот. Овој крем е органски функционален крем против стареење/белење, свежо апсорбиран од кожата.


Органскиот хранлив крем од Моринга може да се користи за:

• За да се ослободите од брчките и да го осветлите вашиот тен

• За затегнување на текстурата на кожата за совршено вклопување на шминката.

• За чувствителна кожа која треба да се префрли на органска козметика.

• За лекување на стресот предизвикан од опасните хемикалии.


Органско масло од сончогледово семе

Одличено и лесно за употреба на мрсна кожа. Содржи различни витамини и интензивно ја храни кожата.

Органски екстракт од лист од Моринга

Познати и како дрвја на животот, неговите неверојатни листови се одличен извор на антиоксиданси и хранливи материи, за навлажнување и подмладување на кожата во тек на целиот ден, без оглед на сезоната.

Ефикасен екстракт сладунец

Помага во одржување на досадниот тон на кожата и дава јасен, долготраен навлажнувачки ефект и ја ревитализира кожата.

Органска вода од лист од Centella Asiatica

Centella asiatica или уште позната како „тигарска трева“ помага да се зајакне кожната бариера и ја смирува чувствителната и проблематична кожа. Одличен засилувач на еластичноста на кожата и засилувач на сјајот на кожата.

Аденозин

Ефикасна хранлива материја со својства против брчки и подобрувач на еластичноста на кожата, за промовирање на нов раст на кожата. Има одлични безбедни и долготрајни ефекти за подобрување на текстурата на кожата.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: По чистењето, нанесете соодветна количина од кремот на памучна вата или на раката и распоредете ја рамномерно од внатрешната кон надворешната страна на кожата според текстурата.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, *GLYCERIN, *OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, C14-22 ALCOHOLS, ISOAMYL LAURATE, *HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, *MORINGA OLEIFERA LEAF EXTRACT, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, *PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, PROPANEDIOL, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX, GLYCERYL STEARATE, TOCOPHEROL, *SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, *BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, *PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, *ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, HYDRO GENATED LECITHIN, USNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACT, *CENTELLA ASIATICA LEAF WATER, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, *PORTULACA OLERACEA EXTRACT, *PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL, *CITRUS TANGERINA (TANGERINE) PEEL OIL, BETAINE, *CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER, *CITRUS PARADISI (GRAPEFRUIT) PEEL OIL, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, XANTHAN GUM, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) OIL, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT, ADENOSINE, *ORYZA SATIVA (RICE) BRAN EXTRACT, *FUSANUS SPICATUS WOOD OIL, *CANANGA ODORATA FLOWER OIL, SODIUM HYALURONATE, *ANTHEMIS NOBILIS FLOWER OIL, *CITRUS AURANTIUM AMARA (BITTER ORANGE) LEAF/TWIG OIL

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре