Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LAB BIOME / БАЛАНСИРАЧКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

655 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (7)

Баркод: 4743318140421

СМИРУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД ВРБА • НИАЦИНАМИД • ЦИНК

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Серум за лице
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Измазнување
  • Брендови - Natura Siberica
  • Тип на кожа - Мрсна кожа , Комбинирана кожа
  • Наменето за - Лице

Испробајте го овој високо-ефективен серум кој помага да се балансира создавањето на вишок себум, да се подобри текстурата на кожата и нејзините несовршености, истовремено помагајќи да се смири иритирана кожа.


Biome база

Уникатни постбиотски активни состојки, ферментирани екстракти од северна дива капина и дива малина кои му помагаат на микробиомот на кожата. Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на урбаниот начин на живот, го подобруваат нејзиниот сјај и регенерација, ја одржуваат здрава и и помагаат да го задржи природниот младешки изглед.


Ниацинамид – помага да се минимизира изгледот на проширени пори и ги измазнува фините линии.

Цинк – ја намалува појавата на акни и исфрлања.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро и навечер нанесете мала количина на чисто и суво лице. Проследете со Biome крема. Наутро користете крема со СПФ.


СОСТОЈКИ: AQUA WITH INFUSIONS OF ARTEMISIA JAPONICA FERMENT FILTRATE (JAPANESE WORMWOOD YOMOGI FERMENTED EXTRACT), SALIX ALAXENSIS BARK EXTRACTʷʰ (WILLOW EXTRACT), EQUISETUM ARVENSE EXTRACT* (HORSETAIL EXTRACT), ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT* (ALTHEA ROOT EXTRACT), URTICA DIOICA EXTRACT* (NETTLE EXTRACT), ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACTʷʰ (BURDOCK EXTRACT), PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ (SIBERIAN PINE EXTRACT), NIACINAMIDE (PP VITAMIN), GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CORN STARCH, ZINC PCA (ZINC ), TOCOPHEROL (VITAMIN E), XANTAN GUM, SALICYLIC ACID (SALICYLIC ACID), CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, ISOMETHYL IONONE.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Maja
05/07/2023
Odlicen ! Ja smiruva kozhata

Веселинка Софрониевска
15/05/2023
Одличен серум

Vera
08/02/2023
Predobar serum

Keti
26/01/2023
Edvaj cekam da go isprobam Site proizvodi se preubavi

Ivana Leskaroski
14/09/2022
Sovrsen

Mariana
05/07/2022
Odlicen serum, kozata e meka i so podobrena tekstura.

Natalija
26/12/2021
Многу добар серум со одличен состав

Поврзани производи

Најгоре