Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LAB BIOME / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО ПЕПТИДИ ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ - 50 МЛ.

970 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (17)

Баркод: 4743318139678

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ПРОТИВ БРЧКИ
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ЦИНК • АРГИНИН

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Крема за лице
  • Дејство / Ефект - Против брчки (Anti-Wrinkle) , Регенерација (Repairing/Regenerating)
  • Брендови - Natura Siberica
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

Неверојатно мека и луксузна текстура за апсолутна удобност. Оваа крема поттикнува активна регенерација, ги открива природниот сјај и прозрачност на кожата.


Biome база

Уникатни постбиотски активни состојки, ферментирани екстракти од северна дива капина и дива малина кои му помагаат на микробиомот на кожата. Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на урбаниот начин на живот, го подобруваат нејзиниот сјај и регенерација, ја одржуваат здрава и и помагаат да го задржи природниот младешки изглед.


SYN®COL пептид – стимулира природна колагенска синтеза во клетките, помага да се измазнат брчките, пролонгирајќи ја младоликоста.

Ниско и високо-молекуларна хиалуронска киселина – моќен навлажнувач на кожата, спречува појава на фини брчки.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро и навечер нанесете мала количина на чисто и суво лице.


СОСТОЈКИ: AQUA WITH INFUSIONS OF DIPLAZIUM SIBIRICUM FERMENT FILTRATE, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, ORIGANUM VULGARE FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, THYMUS SERPYLLUM EXTRACTʷʰ, TANACETUM BOREALE FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT* , OCIMUM BASILICUM LEAF EXTRACT*, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS ROOT EXTRACTʷʰ, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, COCOS NUCIFERA OIL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, GLYCERIN, MAGNESIUM ASPARTATE, ZINC GLUCONATE, COPPER GLUCONATE, ARGININE, ARGININE/LYSINE POLYPEPTIDE, DIPEPTIDE DIAMINOBUTYROYL BENZYLAMIDE DIACETATE, PALMITOYL TRIPEPTIDE-5, PALMITOYL OLIGOPEPTIDE, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7 , GLYCERYL STEARATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 19140, CI 15985, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, LINALOOL.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Сара
25/11/2023
Прекрасна крема

Јасмина
03/09/2023
Мојата омилена крема! Незаменлива.

Dragica Mancevska
16/07/2023
Predobra krema

Anastasija .
22/05/2023
Odlicna

Aleksandra
28/04/2023
Odlicna krema, ja pravi kozata mazna i meka

Alekaandra
27/04/2023
Odlicna krema, liceto e mazno i hidrirano

Kris
19/02/2023
Prekrasna mazna koza, custvo na hidriranost.

Марија Мариноска
02/02/2023
Одлична крема! Ја прави кожата свиленкаста и мека.

Vesna Kostadinovska
25/11/2022
predobra!

Маја
06/10/2022
Магнолија препорачува јас купувам и никогаш не грешам. Кремов е супер

stefani s
30/09/2022
Odlicna

Ivana Cvetkovska
09/08/2022
Predobra!

Kristina
31/05/2022
Fenomenalna hidratacija, ja pravi so svinkasto custvo kozata i odlicen miris.

Dragica
26/05/2022
Predobro nesto od krem,hidratacija na koza i protiv brcki zaedno so serumot na biome

Todorka Naumoska-Dimeski
22/05/2022
Одличен крем. Кожата ми е подобра откако го користам.

САШКА МАРТИНОВСКА
13/05/2022
Задоволна сум од кремата.По нејзиното вметнување во рутината кожата ми е со подобрена текстура и хидрирано

Magdalena
29/04/2022
Одлична крема за сите што имаат фини линии на чело, лесна текстура која ја хидрира кожата и дава свиленкаст изглед. Презадоволна и топло ја препорачувам.

Поврзани производи

Најгоре