PRO-COLLAGEN / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА ЗРЕЛА КОЖА - 15 МЛ.

Ново

2.270 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД БАОБАБ • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • АРГИНИН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Колку пати ќе трепнете додека ја читате оваа страна? Околу 20 пати, што е еднакво на 10.000 трепкања секој ден!
10.000 добри причини да ја одберете вистинската нега за околуочна регија.

ПРИКАЗНАТА ЗА EXPERT ANTI-AGING ОКОЛУОЧНА КРЕМА
На која возраст се појавуваат првите брчки? Во просек на 25 годишна возраст и воглавно во околуочната регија! Оваа регија е засегната прва поради нејзината кревкост: епидермис кој е 4 пати потенок од оној на остантиот дел од лицето. Па, според тоа, околуочниот предел бара насочен и експертски пристап. Пристапот на лабораториите на Novexpert е достапен во форма на вистинска графа.

-    Штити: хипоалергена формула која е обележана како allergen-free.
-    Регенерира: амино-киселини кои го обновуваат квантитетот на матични клетки, клучен елемент во регенерацијата на ткивата.
-    Корегира: екстракт од алги собран во Франција кој спречува и намалува видливи знаци на темни кругови. Едноставен гест за повеќе дејства. Видливи перформанси: измазнет кожен релјеф, намалени брчки и посјајна околуочна регија.

Бројка – 2009
2009: годината кога ја лансиравме оваа формула, која и ден денес е непроменета. Поминаа 10 години и Expert Anti-Age околуочната крема е сеуште големо средство на брендот Novexpert.

РЕЗУЛТАТИ:
НАМАЛЕНИ ЛИНИИ И БРАЗДИ*
96% од волонтерите ги забележале линиите и браздите намалени, непосредно по првата употреба.
ПОСЈАЈНА ОКОЛУОЧНА РЕГИЈА**
94% од волонтерите си ја забележале околуочната регија посјајна по 28 дена употреба.
*Тест на потрошувачи – 54 потрошувачи. % на задоволство по првата употреба, наутро и/или навечер.
**Тест на потрошувачи – 54 потрошувачи. % на задоволство по 28 дена употреба, наутро и/или навечер.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја Expert Anti-Aging околуочната крема на долниот капак од внатрешното ќоше на окото до надворешниот крај кон брчките. Многу мала количина од производот е доволна.
Фреквенција на употреба. 1 до 2 пати на ден (наутро и/или навечер).


ШТО ДРУГО?
За да ги намалите темните кругови.. исто така треба да:
-    Го намалите внесот на шеќер кој е одговорен за синкавата боја.
-    Намалете го консумирањето на животински масти и алкохол, кои го “оданочуваат” црниот дроб.
-    Енергично вежбајте 30 минути, 4 пати на ден за да ја активирате циркулацијата на крвта.
-    Нанесете млаз ладна вода на околуочната регија, два пати на ден.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, BUTYLENE GLYCOL°, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE°, TREHALOSE°, COCO-CAPRYLATE°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, ARGININE°, BEHENYL ALCOHOL°, GLYCERYL STEARATE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, SODIUM COCOYL ALANINATE°, DICAPRYLYL ETHER°, MICA°, XANTHAN GUM°, LECITHIN°, GLYCERYL CAPRYLATE°, SCLEROTIUM GUM°, ADANSONIA DIGITATA FRUIT EXTRACT°, MALTODEXTRIN°, SODIUM HYALURONATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, HELICHRYSUM ITALICUM LEAF CELL EXTRACT°, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT°, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) STEROLS°, BIOSACCHARIDE GUM-2°, TOCOPHEROL°, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT°, PHYTIC ACID°, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*°, HELICHRYSUM ARENARIUM FLOWER EXTRACT*°, PUNICA GRANATUM SEED EXTRACT*°, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) SEED EXTRACT*°, BRASSICA OLERACEA ITALICA (BROCCOLI) EXTRACT°, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)°, SILYBUM MARIANUM EXTRACT°, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT*°, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*°.

*30,4% Состојки од органско земјоделство
°100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре