BOOST AMINO-FILL 3D / BOOSTER СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ - 25 МЛ.

Ново

1.530 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ПОДМЛАДУВАЊЕ
МАСЛО ОД БАДЕМ • ЕКСТРАКТ ОД ПАПРАТ • ВИТАМИН Ц

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Формулиран со аминолпиди и биополимери од растително потекло, овој затегнувачки концентрат овозможува инстантен лифтинг ефект, помагајќи да се подобри изгледот на зрела, слаба и висната кожа.

Инстантно ја измазнува површината на кожата, омекнувајќи го изгледот на фините линии и брчки. Ги заштитува есенцијалните структурални протеини на кожата и формира еластична мрежа за нејзино инстантно затегнување.
Изострете ја вашата рутина за нега на лице

СУПЕР ДОЗА ОД ЗАТЕГНУВАЧКИ СОСТОЈКИ

Овој висококонцентриран booster серум е формулиран со аминолипиди и биополимери од растително потекло кои прават непосреден механички лифтинг ефект на површината на кожата и поддржуваат создавање на колаген, таргетирајќи ги фините линии и брчки со што ја оставаат вашата кожа позатегната, помазна и помека.

ДЕРМАТОЛОШКИ ДОКАЖАНИ ИНСТАНТНИ РЕЗУЛТАТИ

-26% намалување на брчки по 1 час*
+12% зголемување на цврстината на кожата по 1 час**
*дерматолошка студија, 18 волонтери (43-65 годишна возраст)
**дерматолошка студија, 19 волонтери (39-65 годишна возраст)

КОНЦЕНТРИРАНА МОЌ

-    Инстантно ја затегнува вашата кожа
-    Ги зацврстува контурите на лицето
-    Го намалува изгледот на линии и брчки
-    Ја зголемува исполнетоста и цврстината


8% состојки од органско потекло
99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Се препорачува употреба наутро или како припрема пред нанесување шминка. Нанесете на чисто лице и врат наутро или непосредно пред да излезете, проследено со крема за хидратација. Користете го бустерот како базен слој во рутината за нега на кожа за максимална ефективност. За најдобри резултати, користете како курс третман од 10 ден, а потоа користете 2-3 пати неделно за да го поддржите ефектот.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PENTYLENE GLYCOL, PRUNUS AMYGDALUS (ALMOND) DULCIS OIL*, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, PALMITOYL ISOLEUCINE, CYATHEA CUMINGII LEAF EXTRACT, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ***, MICA (CI 77019)***, CELLULOSE, XANTHAN GUM, AROMA, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, SODIUM PHYTATE, POTASSIUM HYDROXIDE, LINALOOL**, GERANIOL**, CITRONELLOL**.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре