SPF 30 / МЛЕКО ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР - 100 МЛ.

1.290 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЦИНК • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД КАРАНЏА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ова млеко за сонце обезбедува висока природна заштита благодарение на минералните филтри кои штитат од УВА/УВБ зраците. Збогатено со алое вера и органски растителни масла, неговата 99% природна формула ја одржува кожата заштитена и хидрирана, во текот на целата изложеност. Не остава бели траги.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа или врз вашата секојдневна крема. Нанесете повторно ако е потребно во текот на денот.


СОСТОЈКИ(INCI): ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, ZINC OXIDE, PONGAMIA GLABRA SEED OIL*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL CARBONATE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PROPANEDIOL, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, BENZYL ALCOHOL, GLYCERYL DIBEHENATE, SODIUM CHLORIDE, BISABOLOL*, TRIBEHENIN, GLYCERYL BEHENATE, DEHYDROACETIC ACID, TOCOPHEROL, AQUA, PARFUM, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL.  *состојки од органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре