SPF 50+ / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР - 50 МЛ.

1.040 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЦИНК • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД РЕПКА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Благодарение на минералните филтри, кремот за лице со заштитен фактор 50+ ја штити вашата кожа од УВ агресии. Лесен за нанесување, овој крем е отпорен на вода и ви овозможува безбедно формирање на вашиот тен. Неговиот индекс SPF 50+ е погоден за сите типови кожа.


97,50% од состојките се од природно потекло
29,83% од состојките се од органско потекло


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:  Нанесете на чиста кожа или врз вашата секојдневна крема. Нанесете повторно ако е потребно во текот на денот.


СОСТОЈКИ(INCI): DICAPRYLYL CARBONATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE *, ZINC OXIDE, TITANIUM DIOXIDE, PONGAMIA GLABRA SEED OIL*, DIETHYL SEBACATE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PROPANEDIOL, STEARIC ACID, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, ALUMINUM HYDROXIDE, BRASSICA CAMPESTRIS OIL *, TALC, BENZYL ALCOHOL, BISABOLOL*, SODIUM CHLORIDE, DEHYDROACETIC ACID, TOCOPHEROL, PARFUM, AQUA, CITRAL, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL. * состојки од органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре