SPF 30 / ANTI-AGE КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР - 50 МЛ.

920 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЦИНК • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД АВОКАДО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Како што сугерира името, ја штити кожата од стареење. Благодарение на своите хидрирачки и зајакнувачки својства обезбедува тонирана и совршено заштитена кожа. Неговиот уникатен процес на производство ја прави кремата полесна за распространување. Водоотпорна.


99% од состојките се од природно потекло
50,95% од состојките се од органско потекло


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:  Нанесете на чиста кожа или врз вашата секојдневна крема. Нанесете повторно ако е потребно во текот на денот.


СОСТОЈКИ(INCI): ALOE BARBADENSIS GEL*, DICAPRYLYL CARBONATE, BRASSICA CAMPESTRIS SEED OIL*, ZINC OXIDE, PROPANEDIOL, TITANIUM DIOXIDE, PONGAMIA GLABRA SEED OIL*, DIETHYL SEBACATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, POLYGLYCERYL-4 DIISOSTEARATE/POLYHYDROXYSTEARATE/SEBACATE, CAPRYLIC /CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM CHLORIDE, PERSEA GRATISSIMA OIL*, STEARIC ACID, ALUMINUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PARFUM, HYDROGENATED CASTOR OIL, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, DEHYDROACETIC ACID, TOCOPHEROL, AQUA, CITRAL, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL. *состојки од органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре