ALGA MARIS / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ЗА ДЕЦА И БЕБИЊА СО SPF50+ - 50 МЛ.

1.285 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХИДРАТАЦИЈА
КОКОСОВО МАСЛО • ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД РИЦИНУС

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Детската SPF50+ крема обезбедува оптимална клеточна заштита која се грижи децата безбедно да уживаат во сонцето. Од голема важност е ефикасно да ја заштитите детската кожа од негативните ефекти на УВА и УВБ. Тоа е улогата на нашата детска SPF50+ крема за заштита од сонце, која ги спојува во едно ефикасноста и безбедноста на кожата, благодарение на минералните филтри во хипоалергената формула, без презервативи и додадени мириси. Децата мора да се заштитат од прекумерно изложување на сонце: премногу сонце за време на детството, значително го зголемуваат ризикот од тешки проблеми со кожата во периодот на зрелоста. Препорачана од 6 месечна возраст, формулата на оваа крема е хипоалергена, без презервативи или додадени мириси, правејќи ја безбедна за кревката кожа на вашите деца.

Со нејзината оптимална заштита и висока отпорност на вода SPF50+ детската крема е идеален производ за заштита од сонце кој што може да се користи за играње надвор, на плажа или на планина и во било која временска сезона.
Нејзиното пакување без воздух овозможува употреба од било кој агол и нејзината лесна, нелеплива текстура ја прави лесна за нанесување.

Кремата е:
-    Хипоалергена*
-    Може да се користи од 6 месечна возраст
*формулирана да го намали ризикот од алергии

Карактеристики:
-    Хипоалергена формула: не содржи презервативи и додадени мириси за висока толеранција.
-    Целосна заштита од негативните влијанија на сонцето: УВА/УВБ и слободни радикали. Детската кожа е заштитена за во иднина.
-    Висока отпорност на вода, ги прати децата во нивните авантури, дури и во вода!


100% состојки од природно потекло
20.5% состојки од органско земјоделство
Природна и oрганска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Нанесете подеднакво на лице и тело, пред изложување на сонце.
2.    Повторувајте го нанесувањето барем еднаш на два часа и по пливање за да одржите оптимална заштита.
3.    Новороденчињата и децата под 3 годишна возраст не ги изложувајте на директна сончева светлина.


СОСТОЈКИ (INCI): CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, TITANIUM DIOXIDE, COCOS NUCIFERA OIL *, COCONUT ALKANES, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER *, ALUMINA, STEARIC ACID, GLYCERIN **, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, POLYGLYCERYL-3 HYDROGENATED VEGETABLE OIL, HYDROGENATED CASTOREARATE, COCO-CAPRYLATE / CAPRATE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, GLYCERYL CAPRYLATE, GELIDIUM SESQUIPEDALE EXTRACT, PROPANEDIOL, AQUA, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, TOCOPHEROL. (* = состојки од органско потекло, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре