HYDRA ALOE VERA / ХИПОАЛЕРГЕНСКА ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ - 150 МЛ.

645 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (3)

Баркод: 3517360013795

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • БИСАБОЛОЛ • ВОДА ОД РОЗА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Cosmebio COSMOS ORGANIC , Ecocert

Пена специјано формулирана без сапун и суфат за да се погрижи за чувствителна кожа која реагира и е склона кон чувство на непријатност. Нејзината деликатна текстура нежно чисти и отсранува шминка од кожата, притоа заштитувајќи ја од сувост.

Формулирано со**:

  • Сок од органско алое вера: хидра и е антиоксидант по природа
  • Омекнувачка цветна вода од органска Роза
  • Смирувачки бисаболол


ТЕСТИРАНО ПОД ДЕРМАТОЛОШКА КОНТРОЛА

  • 99% од природно потекло
  • 0% парабен, силикон, синтетички мирис


СЕНЗОРНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Нејзината деликатна пенлива текстура формира воздушна перница во контакт со кожата за да ја исчисти со најголемо внимание. Нејзиниот мирис открива воден лет со ноти на цвеќе од зумбул и ливчиња од роза. Гарантира непосреден комфор за кожата, дури и чувствителна кожа.


ЕТИКА

SO'BiO étic® избра сертифицирано органско и fair trade Алое вера од Мексико.

Растенo и рачно собрано, нашато алое вера доаѓа од синџир на снабдување кој се одржува, што значи дека е воспоставен период за обнова на почвата по 5-7 години од бербата на лисјата. Навистина, сите растенија од алое вера се искоренети, со цел да се овозможи обновување на почвата, тоа се постигнува со одгледување на мешунки пред повторно засадување на алое вера.

Се произведува и одкупува според општествено одговорни и правични правила, што придонесува воподобрување на условите за живот и работа на локалните производители и нивните семејства.


СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

Алое вера е одбрано поради своите хидрирачки својства* и хеговата способност да ја заштити и смири кожата. Неговата свежа пулпа, богата со шеќери, витамини и минерали, го прави чудо од растение за кожата.


ИНОВАЦИЈА: SO'BiO étic® одбраа сок извлечен директно од срцето на свежи листови од Алое Барбаденсис, со цел да ги зачуваат неговите богати активни состојки. Навистина, сокот ги држи недопрени сите придобивки од алое вера (не помалку од 55 составни делови).

*Хидратација на горните слоеви на епидермисот


9% состојки од природно потекло

11% состојки од органско потекло

1% состојки за зачувување на производот


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја пената за чистење на влажна кожа со кружни движења. Исплакнете. Избегнувајте контакт со очите.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA / WATER / EAU, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE *, COCAMIDOPROPYL BETAINE, DECYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER *, SODIUM CHLORIDE, SODIUM LEVULINATE, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM BENZOATE, LEUCONOSTOC / RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, BISABOLOL, LACTIC ACID.

* состојки од органско потекло

** Формулиран и тестиран за да се минимизира ризикот од алергиски реакции.


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

M. Smile
25/12/2022
Vistinskiot izbor pri cuvstvitelna koza!

Angela 1234
04/07/2022
Najdobar cistac za senzitivna koza, meka i nezna.

Sanja Velkovska
21/04/2022
Efikasna i nezna. Ednostavno sovrsena za senzitivna koza.

Поврзани производи

Најгоре