Почитувани, поради зголемен обем на нарачки за време на роденденот на Bellina, можна е задоцнета достава на пратките. Ви благодариме на разбирањето 🤍

KIDS / THROAT МАСЛО ЗА ДЕЦА ПРОТИВ БОЛКИ И ИРИТАЦИИ ПРЕДИЗВИКАНИ ОД СУВО ГРЛО - 10 МЛ.

730 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5060520850641

СМИРУВАЊЕ • ПРОТИВ БОЛКИ
МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД ЃУМБИР

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Масло
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Против болки
  • Брендови - You&Oil
  • Наменето за - Деца

ТHE TOUCH OF WELLNESS. Овој еликсир, учтивост од природата, е формулиран со скапоцена мешавина на есенцијални масла како равинцера, камилица, лаванда и сладок риган. Инфузирани во масло од бадем, тие помагаат да се намалат симптомите на воспалено грло. Есенцијалното масло од равинцера го поддржува на здравјето на белите дробови и зајакнување на имуниот систем, корисно кога се доживува воспаление на грло. Слаткиот риган исто така помага телото да се бори со вирусни и бактерицидни инфекции. Дифузирајќи слатка хербална арома, есенцијалното масло од римска камилица може да создаде мирна атмосфера и да помогне да се смират симтомите на воспалено грло. Се верува дека чистото фрагрантно масло од лаванда промовира смиреност. Ова есенцијално масло е ценето по својата способност да создаде опуштање и смиреност, дури и кога детето пати од отечени крајници.


НАМЕНА: Безбеден и ефективен избор за деца, за спречување и олеснување на емоционални заболувања.

РЕЗУЛТАТИ: Помага во намалување на непријатност кај воспалено грло.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Деца од 3 месеци до 6 години.Формулирани специфично за деца, овие есенцијални масла може да се апсорбираат преку кожата, или да се вдишуваат. KI KIDS стимулира одредени точки на телото преку допир и лесна масажа, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: 
1.    Капнете неколку капки од мешавината на есенцијални масла на вашите прсти или рака. Избегнувајте директен контакт на пипетата со кожа.
2.    За деца од 3 месеци до 1 година: нежно втријте 1 капка на стапалата, 3 пати на ден.
3.    За деца од 1 до 2 години: нежно втријте 2 капки на вратот, 3-4 пати на ден.
4.    За деца од 2 до 6 години: нежно втријте 4-5 капки на вратот, 3-4 пати на ден.


СОСТОЈКИ (INCI): PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA OIL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA HERB OIL, ZINGIBER OFFICINALE ROOT OIL, CITRUS LIMON PEEL OIL, TOCOPHEROL, COUMARIN, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL, CITRAL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре