Почитувани, поради зголемен обем на нарачки за време на роденденот на Bellina, можна е задоцнета достава на пратките. Ви благодариме на разбирањето 🤍

KIDS / DRY COUGH МАСЛО ЗА ДЕЦА ПРОТИВ СУВА КАШЛИЦА - 10 МЛ.

730 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5060520850627

АНТИ-ВОСПАЛИТЕЛНО ДЕЈСТВО • СМИРУВАЊЕ
МАСЛО ОД КАМФОРОВО ДРВО • МАСЛО ОД ЕУКАЛИПТУС • МАСЛО ОД БАДЕМ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Масло
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Антивоспалително дејство
  • Брендови - You&Oil
  • Наменето за - Деца

ТHE TOUCH OF WELLNESS. Овој еликсир, учтивост од природата, е формулиран со скапоцена мешавина на есенцијани масла како екстракт од кора од камфорово дрво, еукалиптус и нане со широк лист. Инфузирани во бадемово масло тие спречуваат постназална дренажа предизвикана од иритација и воспаление на назалните ткива. Есенцијалното масло од екстракт од кора од камфорово дрво содржи природни антимикробни својства кои можат да го зајакнат имуниот систем, обезбедувајќи ефективен третматн за респираторните инфекции, додека неговата арома слична на еукалиптус и високата концентрација на камфор го ублажуваат назалното запушување. Маслата од еукалиптус и нане со широки листови се ценети по нивните антивоспалителни својства. Тие олеснуваат запушени синуси, додека нивниот ефект на ладење нуди ослободување од болка.


НАМЕНА: Безбеден и ефективен избор за деца, за спречување и олеснување на емоционални заболувања.

РЕЗУЛТАТИ: Ги ублажува симптомите на сува кашлица.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Деца од 3 месеци до 6 години.


Формулирани специфично за деца, овие есенцијални масла може да се апсорбираат преку кожата, или да се вдишуваат. KI KIDS стимулира одредени точки на телото преку допир и лесна масажа, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Капнете неколку капки од мешавината на есенцијални масла на вашите прсти или рака. Избегнете директен контакт на пипетата со кожа.
2.    За деца од 3 месеци до 1 година: нежно втријте 1 капка на стапалата, 3-4 пати на ден. Користете неколку дена.
3.    За деца од 1 до 2 години: нежно втријте 2 капки на градите и горниот дел од грбот, 3-4 пати на ден. Користете неколку ден.
4.    За деца од 2 до 6 години: нежно втријте 4-5 капки на градите и горниот дел од грбот, 3-4 пати на ден. Користете неколку дена.


СОСТОЈКИ (INCI): PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CINNAMOMUM CAMPHORA LINALOOLIFERUM WOOD OIL, EUCALYPTUS RADIATA LEAF/STEM OIL, EUCALYPTUS DIVES LEAF/TWIG OIL, TOCOPHEROL, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL GERANIOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре