Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

KIDS / NOSE МАСЛО ЗА ДЕЦА ПРОТИВ РАСТЕЧЕН НОС - 10 МЛ.

730 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5060520850610

АНТИВОСПАЛИТЕЛНО ДЕЈСТВО • СМИРУВАЊЕ
МАСЛО ОД ЕУКАЛИПТУС • МАСЛО ОД БАДЕМ • МАСЛО ОД КАМФОРОВО ДРВО

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Масло
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Антивоспалително дејство
  • Брендови - You&Oil
  • Наменето за - Деца

ТHE TOUCH OF WELLNESS. Овој еликсир, учтивост од природата, е формулиран со скапоцена мешавина на есенцијани масла како екстракт од кора од камфорово дрво, еукалиптус и нане со широк лист. Инфузирани во бадемово масло тие спречуваат постназална дренажа предизвикана од иритација и воспаление на назалните ткива. Есенцијалното масло од екстракт од кора од камфорово дрво содржи природни антимикробни својства кои можат да го зајакнат имуниот систем, обезбедувајќи ефективен третман за респираторните инфекции, додека неговата арома слична на еукалиптус и високата концентрација на камфор го ублажуваат назалното запушување. Маслата од еукалиптус и нане со широки листови се ценети по нивните антивоспалителни својства. Тие олеснуваат запушени синуси, додека нивниот ефект на ладење нуди ослободување од болка.


НАМЕНА: Безбеден и ефективен избор за деца, за спречување и олеснување на емоционални заболувања.

РЕЗУЛТАТИ: Помага да се ублажи воспаление на назалната регија и растечен нос.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Деца од 3 месеци до 6 години.


Формулирани специфично за деца, овие есенцијални масла може да се апсорбираат преку кожата, или да се вдишуваат. KI KIDS стимулира одредени точки на телото преку допир и лесна масажа, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: 
1.    Капнете неколку капки од мешавината на есенцијални масла на вашите прсти, или ушалка. Избегнете директен контакт на пипетата со кожа.
2.    За деца од 3 месеци до 1 година: нежно втријте 1 капка на градите и/или близу ноздрите 3-4 пати на ден.
3.    За деца од 1 до 2 години: нежно втријте 1 капка во назалната регија со прст или ушалка, 3-4 пати на ден.
4.    За деца од 2 до 6 години: нежно втријте 2 капки во назалната регија со прст или ушалка, 3-4 пати на ден.


СОСТОЈКИ (INCI): PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CINNAMOMUM CAMPHORA LINALOOLIFERUM WOOD OIL, EUCALYPTUS RADIATA LEAF/STEM OIL, EUCALYPTUS DIVES LEAF/TWIG OIL, TOCOPHEROL, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL GERANIOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре