Почитувани, поради зголемен обем на нарачки за време на роденденот на Bellina, можна е задоцнета достава на пратките. Ви благодариме на разбирањето 🤍

KIDS / WET COUGH МАСЛО ЗА ДЕЦА ПРОТИВ ВЛАЖНА КАШЛИЦА - 10 МЛ.

730 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5060520850597

АНТИВОСПАЛИТЕЛНО ДЕЈСТВО • СМИРУВАЊЕ
МАСЛО ОД КАМФОРОВО ДРВО • МАСЛО ОД ИНУЛА • МАСЛО ОД БАДЕМ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Масло
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Антивоспалително дејство
  • Брендови - You&Oil
  • Наменето за - Деца

ТHE TOUCH OF WELLNESS. Овој еликсир, учтивост од природата, е формулиран со скапоцена мешавина на есенцијани масла како екстракт од кора од камфорово дрво и инула. Инфузирани во бадемово масло, оваа комбинација на есенцијални масла може да се користи за намалување на симптомите на воспаление на грлото, засипнатост и мокра кашлица. Есенцијалното масло од екстракт од кора од камфорово дрво содржи природни антимикробни својства кои можат да го зајакнат имуниот систем на детето. Исто така е ефикасен третман за респираторни инфекции. Аромата на екстрактот од кора од камфорово дрво слична на еулкалиптус, со својата висока содржина на камфор, ја олеснува кашлицата. Есенцијалното масло од инула е проценето како најсилниот муколитик во ароматерапијата, подобрувајќи ги внатрешните функционални нерамнотежи како кашлица и синузитис. Есенцијалното масло од инула е богато со естер борнил ацетат и монотерпенол борнеол и се користи поради неговите седативни, антивоспалителни, антибактериски и експекторантни својства.


НАМЕНА: Безбеден и ефективен избор за деца, за спречување и олеснување на емоционални заболувања.

РЕЗУЛТАТИ: Може да ја намали сериозноста на пролонгирана, длабока, мокра кашлица.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Деца од 3 месеци до 6 години.


Формулирани специфично за деца, овие есенцијални масла може да се апсорбираат преку кожата, или да се вдишуваат. KI KIDS стимулира одредени точки на телото преку допир и лесна масажа, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Капнете неколку капки од мешавината на есенцијални масла на вашите прсти или рака. Избегнете директен контакт на пипетата со кожа.
2.    За деца од 3 месеци до 1 година: нежно втријте 1 капка на стапалата, 3-4 пати на ден. Користете неколку дена.
3.    За деца од 1 до 2 години: нежно втријте 2 капки на градите и горниот дел од грбот, 3-4 пати на ден. Користете неколку дена.
4.    За деца од 2 до 6 години: нежно втријте 4-5 капки на градите и горниот дел од грбот, 3-4 пати на ден. Користете неколку дена.


СОСТОЈКИ (INCI): PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (ALMOND) OIL, CINNAMOMUM CAMPHORA LINALOOLIFERUM (CAMPHOR) WOOD OIL, INULA GRAVEOLENS (SWEET INULA) OIL, TOCOPHEROL, LIMONENE, LINALOOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре