Почитувани, поради зголемен обем на нарачки за време на роденденот на Bellina, можна е задоцнета достава на пратките. Ви благодариме на разбирањето 🤍

KIDS / TEMPERATURE МАСЛО ЗА ДЕЦА ПРОТИВ ПОКАЧЕНА ТЕЛЕСНА ТЕМПЕРАТУРА - 10 МЛ.

730 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5060520850580

ПРОТИВ НАСТИНКИ • СМИРУВАЊЕ
МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД ЕУКАЛИПТУС • МАСЛО ОД БАДЕМ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Масло
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Против треска , Против настинки
  • Брендови - You&Oil
  • Наменето за - Деца

ТHE TOUCH OF WELLNESS. Овој еликсир, учтивост од природата, е формулиран со скапоцена мешавина на есенцијани масла како што се еукалиптус и чиста лаванда. Инфузирани во бадемово масло, оваа комбинација на есенцијални масла може да се искористи за да се ублажи треската. Го зајакнува имунитетот за борба против инфекцијата. Есенцијалното масло од еукалиптус има антиоксидантни, антивоспалителни, антимикробни и својства за ублажување на болкат. Помага во намалување на телесната температура и симптомите на треска. Исто така, ги охрабрува белите дробови и носот да се исчистат од слузта, што му помага на вашето малечко да се чувствува подобро. Помешано со есенцијалното масло од лаванда, кое е познато по неговите смирувачки ефекти и способноста да го намали крвниот притисок, го олеснува заспивањето кога симптомите на треска го попречуваат одморот на детето.


НАМЕНА: Безбеден и ефективен избор за деца, за спречување и олеснување на емоционални заболувања.

РЕЗУЛТАТИ: Може да ги олесни симптомите настинка, треска, воспаление на носната област и течење на носот.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Деца од 3 месеци до 6 години.


Формулирани специфично за деца, овие есенцијални масла може да се апсорбираат преку кожата, или да се вдишуваат. KI KIDS стимулира одредени точки на телото преку допир и лесна масажа, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото.


НАША ПРЕПОРАЧАНА РУТИНА:
1.    Капнете неколку капки од мешавината на есенцијални масла на вашите прсти или рака. Избегнете директен контакт на пипетата со кожа.
2.    За деца од 3 месеци до 1 година: нежно втријте 1 капка на стапалата, 3-4 пати на ден. Користете неколку дена.
3.    За деца од 1 до 2 години: нежно втријте 2 капки на градите и горниот дел од грбот, 3-4 пати на ден. Користете неколку дена.
4.    За деца од 2 до 6 години: нежно втријте 4-5 капки на градите и горниот дел од грбот, 3-4 пати на ден. Користете неколку дена.


СОСТОЈКИ (INCI): PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA HERB OIL, TOCOPHEROL, EUCALYPTUS RADIATA LEAF/STEM OIL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL, COUMARIN, CITRAL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре