VITAMIN C RADIANT / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц - 7 x 2 МЛ.

830 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ПРОТИВ ФЛЕКИ • ТОНИРАЊЕ
ВИТАМИН Ц • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ампули со високо-концентрирана хиалуронска киселина збогатени со Витамин Ц, екстракт од Манго, Млечна киселина и терапевтски екстракти од Сладунец и Ориз.

Елиминира дамки, го изедначува и осветлува тенот.

  • Против брчки, пополнувачки ефект
  • Го изедначува и осветлува тенот
  • Елиминира и осветлува темни дамки


НАЈДОБРО ЗА: Кожа со дамки и нееднаков тен.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете ја ампулата па потоа со помош на алатката за отворање, отворете ја ампулата. Вметнете ја во диспензерот и нанесете на чисто лице. Содржината на ампулата може да се чува во затворен диспензер до следно нанесување.


СОСТОЈКИ: OSMOTIC WATER (AQUA), PROPANEDIOL, GLYCERIN, ASCORBYL GLUCOSIDE, SODIUM HYALURONATE, MANGIFERA INDICA FRUIT EXTRACT*, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, ORYZA SATIVA EXTRACT, LACTIC ACID, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба

Поврзани производи

Најгоре