CELLULAR REPAIR / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ ЗА ПРОТИВ ТЕМНИ КРУГОВИ И ПЕРНИЧИЊА - 7 x 2 МЛ.

830 МКД

Цена со 18% ДДВ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД РЕИШИ • ЕКСТРАКТ ОД ХЛОРЕЛА

Достапно само во продавниците на ДМ Дрогерие Маркт

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ампули со високо-концентрирана хиалуронска киселина, пребиотски фермент од Реиши и капсули од алги направени од Хлорела, Ламинарија и масло од Грозје, путер од Какао и Витамин Е.

Ја намалуваат видливоста на темните кругови и перничиња. Ја обновуваат оштетената кожа.

  • Против брчки, пополнувачки ефект
  • Ги обновуваат оштетените клетки на кожата
  • Ги елиминира темните кругови и оштетениот околуочен предел


НАЈДОБРО ЗА: Сензитивна и оштетена кожа. Против темни кругови и перничиња.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете ја ампулата па потоа со помош на алатката за отворање, отворете ја ампулата. Вметнете ја во диспензерот и нанесете на чисто лице. Содржината на ампулата може да се чува во затворен диспензер до следно нанесување.


СОСТОЈКИ: OSMOTIC WATER (AQUA), PROPANEDIOL, SODIUM HYALURONATE, GANODERMA LUCIDUM EXTRACT, CHLORELLA VULGARIS POWDER*, VITIS VINIFERA SEED OIL, ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, TOCOPHEROL, GLYCERIN, XANTHAN GUM, LECITHIN*, GLUCONOLACTONE, GLYCERYL CAPRYLATE, GLYCERYL UNDECYLENATE, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба

Поврзани производи

Најгоре