COCONUT & MINT / СРЕДСТВО ЗА ПЛАКНЕЊЕ УСТА ЗА ЦЕЛОСНА ЗАШТИТА - 250 МЛ.

375 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ОСВЕЖУВАЊЕ • ЧИСТЕЊЕ
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • КОКОСОВО МАСЛО • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

ЗАШТИТА НА НЕПЦАТА И ЗАБИТЕ И СВЕЖ ЗДИВ

Органскиот сертифициран исплакнувач за заби, збогатен со органско кокосово масло и органски екстракт од нане, е совршено решение за секојдневна орална нега. Специфично е создаден за да обезбеди долготрајна заштита и да ја одржува свежината во устата. Нежно се грижи за вашите заби и ги одржува непцата цврсти.


3-во-1

-    Ги заштитува забите и непцата
-    Контролира забен плак
-    Го освежува здивот


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: По миењето на забите, правете гаргара од околу 30 секунди. Не голтајте! Протресете пред употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, XYLITOL, PAPAIN, COCOS NUCIFERA OIL*, POTASSIUM CITRATE, ZINC CITRATE, GLYCERIN, MENTHA ARVENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM BICARBONATE, CALCIUM LACTATE, CALCIUM GLUCONATE, POLYGLYCERYL-10 LAURATE, MALTODEXTRIN, AROMA, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.
(* = состојка од органско земјоделство).

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба

Поврзани производи

Најгоре