GINGER FIZZ / ПАСТА ЗА ЗАБИ ЗА ЗАШТИТА ОД КАРИЕС - 85 ГР.

Ново

300 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА • ЧИСТЕЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД ЦРЕША • ЕКСТРАКТ ОД АЦЕРОЛА • ЕКСТРАКТ ОД ЦРНА РИБИЗЛА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

СПРЕЧУВА ПОЈАВА НА КАРИЕС

Органска сертифицирана паста – апсолутно безбедна и корисна.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

-    Ксилитолот помага да се зајакне забната глеѓ, спречува таложење на забен плак и отстранува чувство на сува уста.
-    Органскиот екстракт од ѓумбир овозможува комфор за забите, оставајќи чувство на свежина во текот на целиот ден.
-    Органското масло од лимон ги тонира непцата и спречува појава на кариес.
-    SiO2 Активен комплекс со силициум диоксид спречува создавање на флеки на забната глеѓ.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четкичка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HYDRATED SILICA, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, XYLITOL, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, SODIUM COCO-SULFATE, CELLULOSE GUM, ZINGIBER OFFICINALE ROOT EXTRACT*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, MENTHOL, XANTHAN GUM, AROMA, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, CITRAL. (* = состојка од органско земјоделство).
Поврзани производи

Најгоре