COCONUT / ЛОСИОН ЗА ТЕЛО ЗА НОРМАЛНА КОЖА ОД КОКОС - 245 МЛ.

640 МКД


Баркод: 5765228837870

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛИНОВО МАСЛО • ШЕА ПУТЕР • АЛОЕ ВЕРА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органски лосион за тело составен од органско кокосово масло и хиалуронска киселина кои помагаат при хидратација и хранење на вашата кожа. При и по употреба, остава прекрасен благ мирис на природен кокос.

 

20% состојки од органско потекло

72% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на посакуваните делови од телото, до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, GLYCERIN**, ZEA MAYS STARCH*, COCO-CAPRYLATE, GLYCERYL STEARATE SE, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, GLYCERYL CAPRYLATE, COCOS NUCIFERA OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, CETYL ALCOHOL, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, PARFUM, BELLIS PERENNIS FLOWER EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, BISABOLOL, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.                                          

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре