DETOX KAMCHATKA / КРЕМА ЗА МОДЕЛИРАЊЕ НА ТЕЛО СО БЕЛА ГЛИНА - 200 МЛ.

Ново

525 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
БЕЛА ГЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД БОЗЕЛ • ВУЛКАНСКА ПЕПЕЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа крема за моделирање на тело со бела глина и вулканска пепел обезбедува деликатна нега за тело и ја омекнува кожата давајќи и цврстина и еластицитет.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте неколку минути, потоа темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, GLYCERIN, STEARIC ACID, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, KAOLIN, DECYL GLUCOSIDE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CITRIC ACID, VOLCANIC ASH, SAMBUCUS NIGRA FRUIT EXTRACT*, MATTEUCCIA STRUTHIOPTERIS EXTRACTʷʰ *, ACHILLEA СAMTSCHATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, CREPIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, PICRIS KAMTSCHATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT*, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре