DETOX KAMCHATKA / ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО БЕЛА ГЛИНА - 160 МЛ.

Ново

375 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА • БЕЛА ГЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа деликатна пена која содржи екстракт од органска боровница и бела глина, нежно отстранува нечистотии без да ја оштети природната липидна бариера и има смирувачко дејство.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно масирајте мала количина од мусот на влажна кожа, избегнувајќи го делот околу очите, а потоа исплакнете со топла, чиста вода.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, GLYCERIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCO-GLUCOSIDE, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, SAMBUCUS NIGRA FRUIT EXTRACT*, RUBUS АRCTICUS FRUIT EXTRACT*, PICRIS KAMTSCHATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, BETULA ALBA LEAF EXTRACTʷʰ *, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM EXTRACTʷʰ *, GLYCERYL OLEATE, KAOLIN, CHARCOAL POWDER,  SODIUM COCOYL GLUTAMATE, CITRIC ACID,  BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, PARFUM.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре