DETOX SAKHALIN / ПЕНЛИВА КРЕМА ЧИСТАЧ ЗА ЛИЦЕ - 75 МЛ.

Ново

220 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ОСВЕЖУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕНИ АЛГИ • КОКОСОВО МАСЛО • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Пенлива крема базирана на екстракт од диви морски алги од островот Сахалин и екстракт од органско нане и дава на вашата кожа чистина, ја смирува правејќи ја помазна и оставајќи долготрајно чувство на свежина.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте на влажна кожа се до појава на пена, избегнувајќи го околуочниот предел. Исплакнете со топла вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, COCOS NUCIFERA OIL*, AHNFELTIA PLICATA EXTRACTʷʰ *, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, RIBES SACHALINENSE LEAF EXTRACTʷʰ *, ROSA CANINA FRUIT EXTRACTʷʰ *,  PHELLODENDRON AMURENSE BARK EXTRACTʷʰ *, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACT*, LOPHANTHUS ANISATUS EXTRACT*, CARRAGEENAN, GLYCERYL OLEATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, CITRIC ACID, PARFUM, MICA, CI 77891, LIMONENE.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре