DETOX SAKHALIN / MOISTURIZING MАСКА ЗА КОСА - 200 МЛ.

Ново

525 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ТЕРМАЛНА КУРИЛСКА ВОДА • КОКОСОВО МАСЛО • ЕКСТРАКТ ОД КАФЕНИ АЛГИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Комбинацијата на екстракт од дива кафена алга од островот Сахалин и термална курилска вода во оваа маска одржува оптимално ниво на хидратација за целиот ден, ја прави косата мека, убава и го олеснува нејзиното чешлање.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна коса, масирајте нежно и оставете да делува 1-2 минути. Исплакнете темелно.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, COCOS NUCIFERA OIL*, LAMINARIA ANGUSTATA EXTRACTʷʰ *, HYSSOPUS OFFICINALIS EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, PICEA ABIES LEAF EXTRACTʷʰ *, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, MENTHA ARVENSIS LEAF EXTRACT*, ROSA DAVURICA LEAF EXTRACTʷʰ *, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM, CI 77891, CI 77288, CI 77007, SILICA.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре