DETOX SAKHALIN / PURE FACE МИЦЕЛАРНА ВОДА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 170 МЛ.

Ново

365 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ТЕРМАЛНА КУРИЛСКА ВОДА • ЕКСТРАКТ ОД КАФЕНИ АЛГИ • ХИДРОЛАТ ОД МАНЏУРСКА АРАЛИЈА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа мицеларна вода базирана на термална курилска вода, екстракт од дива кафена алга од островот Сахалин и хидролат од органска манџурска аралија, делува како чистач кој отстранува нечистотии и помага да се обнови природниот баланс на вода во кожата, правејќи ја посјајна.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Навлажнете ја ватата со мицеларната вода и нежно чистете ја кожата на лицето и очите. По потреба повторете ја постапката.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, GLYCERIN, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM WATERʰ *, LAMINARIA ANGUSTATA EXTRACTʷʰ *, VACCINIUM PRAESTANS FRUIT  EXTRACTʷʰ *, SASA KURILENSIS LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *,  DASIPHORA FRUTICOSA  EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*,  CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS SACHALINENSIS LEAF EXTRACTʷʰ *, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-3 COCOATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, POLYGLYCERYL-6 RICINOLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, LACTIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре