DETOX SAKHALIN / HYALURONIC ХИДРАТАНТЕН ТОНИК ЗА ЛИЦЕ - 170 МЛ.

Ново

365 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД КАФЕНИ АЛГИ • ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕНИ АЛГИ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој тоник со фантастична формула со хиалуронска киселина и екстракт од диви кафени алги од островот Сахалин длабински ја хидрира кожата за сјаен и освежен изглед.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Прснете директно на лицето и вратот, или нанесете со вата.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, AGARUM CRIBROSUM EXTRACTʷʰ *, AHNFELTIA PLICATA EXTRACTʷʰ *, HIEROCHLOE ARCTICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, PETASITES JAPONICUS LEAF/STEM EXTRACТʷʰ *, OSMUNDASTRUM ASIATICUM EXTRACTʷʰ *, VIBURNUM SARGENTII EXTRACTʷʰ *, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре