TAIGA SIBERICA / РЕВИТАЛИЗИРАЧКИ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО - 300 МЛ.

Ново

450 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ДИВА СМРЕКА • ЕКСТРАКТ ОД МОРСКИ АЛГИ • МОРСКА СОЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Целосна обнова и прочистување на кожата, благодарение на комбинацијата од активни компоненти и моќта на билките од Тајга. Ги поддржува еластицитетот и природниот тон на кожата.

Екстрактот од дива смрека го подобрува тонот на кожата и ја храни.

Екстрактот од морски алги ја храни кожата со корисни микроелементи и витамини кои ја прават кожата еластична и помагаат за нејзината обнова.

Рапанска природна сол совршено ја ексфолира кожата.

Екстрактот од органска жалфија е извор на витамини А, Е и калиум кои ја хранат кожата и и даваат витална енергија.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте неколку минути, потоа темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI):  SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, COCAMIDOPROPYL BETAINE, MARIS SAL, JUNIPERUS COMMUNIS BRANCH/FRUIT/LEAF EXTRACTʷʰ *, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, FUCUS VESICULOSUS EXTRACTʷʰ *, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, DRYOPTERIS FILIX-MAS LEAF EXTRACTʷʰ *, DIPLAZIUM SIBIRICUM LEAF/STEM EXTRACT*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS EXTRACTʷʰ *, URTICA DIOICA EXTRACT*, XANTHAN GUM, MENTHA PIPERITA LEAF OIL, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 15985, CI 19140, CI 42090, CI 14720.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре