TAIGA SIBERICA / СУПЕР ХИДРАТАНТНО МЛЕКО ЗА ТЕЛО - 200 МЛ.

Ново

285 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ТОНИРАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД ДАУРИНСКА РОЗА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ОСКОРУША

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Млекото за тело се апсорбира инстантно, хидрирајќи и тонирајќи ја кожата. Активните компоненти ја прават кожата мазна и свиленкаста, заштитувајќи ја од негативни надворешни влијанија.

Екстрактот од Дауринска роза ја полни кожата со енергија, ја тонира и интензивно ја храни.

Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, зголемувајќи ја нејзината затегнатост и еластицитет и и дава сјаен изглед.

Витамините Е и Ф обезбедуваат хранење и заштитно дејство.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, ISOPROPYL PALMITATE, CALLUNA VULGARIS EXTRACTʷʰ *, ROSA DAVURICA LEAF EXTRACTWH*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ *, SORBUS SIBIRICA EXTRACTʷʰ *, OCIMUM BASILICUM LEAF EXTRACT*, CENTAUREA CYANUS FLOWER EXTRACT*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, LINOLEIC ACID, OLEIC ACID, LINOLENIC ACID, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM CETEARYL SULFATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM, COUMARIN, LINALOOL.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре