MINI / HYALURONIC ACID BOOSTER СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО 480МГ. ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА - 10 МЛ.

1.230 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
480мг. ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Еквивалентно на 20 инјекции хиалуронска киселина*!


Хиалуронска киселина, најважната супстанца за младиот изглед на вашата кожа, заслужува база којашто одговара на нејзината ефикасност. Мисијата е завршена со овој ултрахидратантен, измазнувачки, anti-aging серум.

   - единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
   - производи формулирани од доктори
   - погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
   - произведени во Франција
   - вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА BOOSTER SERUM WITH HYALURONIC ACID

Славната приказна често се објаснува со една кратка. Приказната за нашиот booster серум со хиалуронска киселина започна со предлог на еден од нашите дерматолози консултанти. По секоја инјекција од хиалуронска киселина, овој доктор оставал мала количина, која потоа ја нанесувал директно на кожата на пациентот. Оваа необична практика ја подобрила ефикасноста на самата инјекција.

Успешна иницијатива, која Novexpert ја претвори во истражувачки проект. 3 години подоцна, booster серумот се докажа како еден од светски најефикасните и најдобрите производи за anti-ageing нега со хиалуронска киселина. Ниту една рекламна кампања, ниту пак маркетиншки акции, не му претходеа на успехот на овој серум. Своевремено доверлив, едноставната реклама „од уста на уста“, пренесувана меѓудругото и од практичари на естетската медицина, полека но сигурно ја направија оваа специјална формула светски позната.

Во негов прилог:

   - ултрависока концентрација (480 мг. хиалуронска киселина).
   - 4 големини на хиалуронска киселина за комплементарни дејства.
   - екстракт од природно потекло со неверојатна способност да ја стимулира синтезата на хиалуронската киселина со кожата.

Неговиот прекар: „Ноќно воздушно перниче“.

Бројка - 480


480 мг. чиста хиалуронска киселина содржи овој booster серум, што е еквивалентно на 20 инјекции*.

РЕЗУЛТАТИ:

ПОЕЛАСТИЧНА КОЖА**

93% од волонтерите си ја забележале својата кожа како поеластична веднаш по првата употреба.

ПОЗАТЕГНАТА КОЖА***

80% од волонтерите си ја забележале својата кожа како позатегната по 28 дена употреба.

*Целосната количина на хиалуронска киселина во содржи овој серум е еквивалентно на 20 инјекции хиалуронска киселина, кои генерално се користат во естетската медицина.
**Тестирано од независна лабораторија. % на задоволство од 31 потрошувач по првата употреба - Утринска и/или вечерна употреба.
***Тестирано од независна лабораторија. % на задоволство од 31 потрошувач - 28 дена употреба наутро и/или навечер.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете 2 до 3 капки дневно на целото лице и врат. Овој серум може да се користи самостојно или пред вашата вообичаена крема. Не чекајте помеѓу нанесувањето на серумот и вашата крема. Оставете да се впие 5 минути пред вашата шминка.

Фреквенција на употреба: наутро и/или навечер. Со консумирање 2-3 капки на ден, серумот ќе ви трае помеѓу два и три месеци.


ШТО ДРУГО?

Booster серумот може да се нанесува и топично и во вонредни интервали:
на мимичките брчки околу очите, на брчките на контурите на усните...и/или наменски пред некоја вечерна дружба, пред патување со авион и сл.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, PROPANEDIOL°, SODIUM LACTATE°, SODIUM HYALURONATE°, PERFUME (FRAGRANCE)°, SODIUM PCA°, ARGININE°, LACTOBACILLUS FERMENT°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, PHYTIC ACID°, XYLITYLGLUCOSIDE°, ANHYDROXYLITOL°, XYLITOL°, GALACTARIC ACID°, PCA ETHYL COCOYL ARGINATE°.

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
20% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT
Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Поврзани производи

Најгоре