PURE BEAUTY / ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ ЗА АКНИ И ФЛЕКИ - 15 МЛ.

Ново

535 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ПРОТИВ ФЛЕКИ
ЦИНК • ВОДА ОД ЛИСТ ОД НАНЕ • САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ја тајната на Lavera за природно чиста кожа:
Нашата внимателно балансирана, природна композиција со органско нане и природна салицилна киселина нуди локална, непосредна помош за нечистотии на кожата, се бори со бактериите и со тоа спречува развивање на нови нечистотии.

Нашата формула за нега е специфично создадена за комбинирана и кожа склона на нафрлања:
-    Непосредно лади и смирува
-    Ги суши акните
-    Анти-бактериско дејство


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Користете го секојдневно по темелно чистење, нанесете мала количина, специфично на мозолките, или користете го како акутна помош во текот на денот. Повторете го нанесувањето доколку е потребно.


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), ALCOHOL * DENAT., GLYCERIN, TRIETHYL CITRATE, XANTHAN GUM, ZINC PCA, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT *, MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER *, MELISSA OFFICINALIS LEAF WATER *, PAPAIN, SALIX ALBA (WILLOW) BARK EXTRACT, SALICYLIC ACID, LEVULINIC ACID, ZINC LACTATE, SODIUM LEVULINATE, SODIUM HYDROXIDE, FRAGRANCE (PARFUM) **, LINALOOL **, LIMONENE **, BENZYL SALICYLATE **, CITRONELLOL **, GERANIOL **, CITRAL **.

**состојки од органско потекло **состојки од природни есенцијални масла

Поврзани производи

Најгоре