MY AGE / НОЌНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА РЕГЕНЕРАЦИЈА НА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ.

Ново

1.605 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
МАСЛО ОД КАЈСИЈА • ЦЕРАМИДИ • ЕКСТРАКТ ОД ХИБИСКУС

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ја тајната на Lavera, на скапоцена нега за лице за зрела кожа:
Искусете ја нашата внимателно балансирана, природна композиција со органски хибискус и церамиди од растително потекло. Ја стимулира самостојната регенерација на кожата во ноќта и и дава поголема отпорност и еластицитет. Со нејзината особено богата формула и дава на кожата еластично и меко чувство.

Нашата иновативна формула за нега:
-    Намалува пигментирани дамки
-    Обезбедува отпорност и еластицитет
-    Го витализира тенот во текот на ноќта

Нашето ветување:
-    Нашите рецепти содржат состојки од контролирано органско земјоделство, а ги отстрануваат течните микропластики и вештачките бои и презервативи. *
-    Природни композиции кои се внимателно координирани и хармонски компонирани ексклузивно од истражувањата на Lavera, со најдобрите активни состојки од природно потекло.
-    Природна козметика кој е сертифицирана и дерматолошки тестирана од независни институции.
-    Оваа тегла содржи 73% рециклирани материјали, додека амбалажата е направена од 100% рециклирани влакна.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице навечер и нежно масирајте. За оптимален резултат, користете ги и останатите производи од MY AGE линијата за нега.СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), CANOLA OIL, ALCOHOL * DENAT., GLYCERIN, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL *, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL *, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER *, CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, CRAMBE ABYSSINICA SEED OIL, ISOAMYL LAURATE, CETEARYL ALCOHOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, RHUS VERNICIFLUA PEEL WAX, HIBISCUS SABDARIFFA FLOWER EXTRACT *, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT *, MORUS ALBA BARK EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS SEED EXTRACT, GLYCERYL UNDECYLENATE, LEVULINIC ACIDULIN, DEHYDROXANTHANOL GUM , HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL *, HYDROGENATED LECITHIN, CERAMIDE NP, IRON OXIDE (CI 77491), MICA, PHENETHYL ALCOHOL, FRAGRANCE (PARFUM) **, LINALOOL **, CITRONELLOL **, BENZYL SALICYLATE **, GERANIOL * *, LIMONENE **.

*состојки од органско потекло **состојки од природни есенцијални масла

Поврзани производи

Најгоре