MY AGE / ДНЕВНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ.

Ново

1.500 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ХИБИСКУС • ЦЕРАМИДИ • ЕКСТРАКТ ОД КАЛИНКА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ја тајната на Lavera, на скапоцена нега за лице за зрела кожа:
Искусете ја нашата внимателно балансирана, природна композиција со органски хибискус и церамиди од растително потекло. Ги намалува брчките и обезбедува затегнат и изедначен тен. Со нејзината особено богата формула ја остава кожата со мазно и еластично чувство.

Нашата иновативна формула за нега:
-    Намалува пигментирани дамки
-    Обезбедува отпорност и еластицитет
-    Обезбедува розевкаст тон

Нашето ветување:
-    Нашите рецепти содржат состојки од контролирано органско земјоделство, а ги отстрануваат течните микропластики и вештачките бои и презервативи. *
-    Природни композиции кои се внимателно координирани и хармонски компонирани ексклузивно од истражувањата на Lavera, со најдобрите активни состојки од природно потекло.
-    Природна козметика кој е сертифицирана и дерматолошки тестирана од независни институции.
-    Оваа тегла содржи 73% рециклирани материјали, додека амбалажата е направена од 100% рециклирани влакна.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице наутро и нежно масирајте. За оптимален резултат, користете ги и останатите производи од MY AGE линијата за нега.


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), CANOLA OIL, ALCOHOL * DENAT., GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER *, CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOAMYL LAURATE, CETEARYL ALCOHOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, RHUS VERNICIFLUA PEEL WAX, HIBISCUS SABDARIFFA FLOWER EXTRACT *, MORUS ALBA BARK EXTRACT, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT *, CUCUMIS SATIVUS SEED EXTRACT, GLYCERYL UNDECYLENATE, LEVULINIC ACID, DEHYDROXANTHAN GUM, SODIUM LEVULINATE, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL *, HYDROGENATED LECITHIN, CERAMIDE NP, IRON OXIDE (CI 77491) , MICA, PHENETHYL ALCOHOL, FRAGRANCE (PARFUM) **, LINALOOL **, CITRONELLOL **, BENZYL SALICYLATE **, GERANIOL **, LIMONENE **.

*состојки од органско потекло **состојки од природни есенцијални масла

Поврзани производи

Најгоре