HYDRO SENSATION / ОСВЕЖУВАЧКИ СПРЕЈ ЗА ЛИЦЕ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА - 100 МЛ.

650 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОСВЕЖУВАЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД КРАСТАВИЦА • ЕКСТРАКТ ОД АЛГИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ја тајната на Lavera за природна и лесна нега за хидратација:
Нашата внимателно балансирана, природна композиција со органски алги и природна хиалуронска киселина, веднаш ја опушта и освежува кожата – уште по првото прскање. Искусете нова димензија на забележителна свежина – хидратантна нега од природата, полесна од било кога до сега.

Нашето ветување:
-    Нашите рецепти содржат состојки од контролирано органско земјоделство, а ги отстрануваат течните микропластики и вештачките бои и презервативи. *
-    Природни композиции кои се внимателно координирани и хармонски компонирани ексклузивно од истражувањата на Lavera, со најдобрите активни состојки од природно потекло.
-    Природна козметика кој е сертифицирана и дерматолошки тестирана од независни институции.
-    Оваа шише е направено од 100% рециклиран материјал


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Прскајте на лицето по чистење и потоа нанесете го следниот производ за нега, или едноставно користете го во текот на денот како освежување. Може да се користи и врз шминка.


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), ALCOHOL * DENAT., GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM LACTATE, SODIUM HYALURONATE, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT *, VITIS VINIFERA (GRAPE) FRUIT EXTRACT *, FUCUS SERRATUS EXTRACT *, CAPRYLYL / CAPRYL GLUCOSIDE, XYLITYLGLUCOSIDE , ANHYDROXYLITOL, XYLITOL, GLYCEROPHOSPHOCHOLINE, MALTODEXTRIN, BIOSACCHARIDE GUM-1, FRAGRANCE (PARFUM) **, LINALOOL **, LIMONENE **, BENZYL SALICYLATE **, GERANIOL **, CITRAL **.

*состојки од органско потекло **состојки од природни есенцијални масла

Поврзани производи

Најгоре