PURE BEAUTY / ТОНИК ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ АКНИ И ФЛЕКИ - 200 МЛ.

Ново

640 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ПРОТИВ АКНИ И ФЛЕКИ • ЧИСТЕЊЕ
САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА • ХИДРОЛАТ ОД НЕВЕН • МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ја тајната на Lavera за природно чиста кожа:
Нашата внимателно балансирана, природна композиција со органско нане и природна салицилна киселина, нежно ја чисти кожата и ја хидрира.

Формулата за чистење e специфично создадена за комбинирана и кожа склона на нафрлања:
-    Темелно чисти и матифицира
-    Добра компатибилност
-    Прочистена кожа


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го наутро и навечер на лицето, вратот и деколтето, веднаш по чистењето, со помош на вата. Избегнувајте го пределот околу очите и усните.


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), ALCOHOL * DENAT., GLYCERIN, PROPANEDIOL, SALICYLIC ACID, MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER *, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT *, MELISSA OFFICINALIS LEAF WATER *, LEVULINIC ACID, CAPRYLYL / CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM LEVULINATE, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, FRAGRANCE (PARFUM) **, LINALOOL **, LIMONENE **, BENZYL SALICYLATE **, CITRONELLOL **.

*состојки од органско потекло **состојки од природни есенцијални масла

Поврзани производи

Најгоре