PURE OIL / МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН - 30 МЛ.

965 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • АНТИ-ВОСПАЛИТЕЛНО ДЕЈСТВО
100% ПРИРОДНО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Биокозметички ефект: Волчјиот трн содржи линолеична и линоленска масна киселина. Овие компоненти се слични на липидите од горниот слој на кожата и се добри спроводници на активните биолошки супстанци, кои се богати со масло од волчји трн. Фенолните соединенија, особено флавоноидите, ги зајакнуват ѕидовите на клетките, помагајќи во заштитата од соларна радијација. Активните состојки во маслото лечат рани, хидрираат, го регулираат себумот и имаат анти-воспалително дејство.


Индикации (наменето за): Кожа склона на сушење, пукнатини и воспаленија. Исто така за додатно хранење на кожата.
Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите на производот.
Пропратни ефекти: Не се идентификувани.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на посакуваните делови на кожата со масирачки движења. Не плакнете со вода. Се препорачува употреба навечер, особено пред спиење. Користете во чиста форма, или како дел од маски и креми.
Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.


СОСТОЈКИ (INCI): HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*.

Поврзани производи

Најгоре