NEO CARE / TOFFEE ТЕЧЕН ХАЈЛАЈТЕР ЗА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ПРИРОДНИ ПИГМЕНТИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Хајлајтер со сатенски финиш, за суптилен карамелизиран сјај!
Нијансата е погодна за оние со потемен тен, или кои сакаат да го одржат својот тен. Доброволно дава боја и нежно се распространува, како млечна карамела. Расеани, треперливи, минерални честички и даваат на кожата неверојатен сјај, а хиалуронската киселина која е дел од композицијата, се грижи за неа, обезбедувајќи и дополнителна хидратација. Акцент на јаболчниците, брадата и мостот на носот. И не заборавајте ги клучните коски – ќе изгледа одлично!


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нагласете ја вашата шминка, или додадете капка од мусот во вашиот омилен хидрататор.
Можна е индивидуална интолеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, MICA (AND) TITANIUM DIOXIDE (AND) IRON OXIDE, XANTHAN GUM, PENTYLENE GLYCOL, CARRAGEENAN, BENZYL ALCOHOL ), AROMA (NATURAL PERFUME), CITRIC ACID (CITRIC ACID), SODIUM HYALURONATE (HYALURONIC ACID), SODIUM BENZOATE (SODIUM BENZOATE), CI 77491 (AND) CI 77499 (PIGMENT), CI 77492 (PIGMENT)

Поврзани производи

Најгоре