NEO CARE / TOPPING ХИДРАТАНТЕН ФЛУИД ЗА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД СУСАМ • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЖЕНШЕН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Важен дел од секој десерт се додатоците. Овој флуид е дизајниран да ја декорира вашата нега, како фина карамела на совршен чизкејк!

Лесен концентрат за секојдневна нега на кожа склона на мали несовршености, видливо хидрира и ја изедначува површината на кожата. Есктрактите од чага и сибирски женшен ја тонираат и лечат кожата, ослободувајќи ја од воспаленија. Богат со антиоксиданти, витамини, микроелементи и други корисни бенефити за вашата кожата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го флуидот на чиста кожа. Распространете го долж масажните линии. Погоден и за околуочната регија. Можна е индивидуална интолеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, LEEN SEED OIL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, SESAMUM INDICUM SEED OIL, CETYL ALCOHOL, PENTYLENE GLYCOL LAURATE (AND) ISOAMYL COCOATE (HERBAL EMOLLIENT), BENZYL ALCOHOL (BENZYL ALCOHOL), AROMA (NATURAL PERFUME), XANTHAN GUM (XANTHAN GUM), SODIUM HYALURONATE (HYALURONIC ACID), SODIUM BENZOATE (SODIUM BENZOATE), INONOTUS OBLI ) PILAT.F. STERILIS. EXTRACT (CHAGA EXTRACT), ELEUTHEROCOCCUS SENT. EXTRACT (ELEUTHEROCOCCUS EXTRACT).

Поврзани производи

Најгоре