NEO CARE / CREME КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • СМИРУВАЊЕ
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕНО КАФЕ • МАСЛО ОД БАДЕМ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Дали одбивате да признаете дека сте љубител на благо? Нема потреба. Вашата мала слабост, тајната на доброто расположение е најмекиот шлаг.

Природните масла кои се содржат во оваа крема, го заштитуваат епидермисот од загуба на влажност, интензивно ја хранат кожата и спречуваат појава на брчки. Кремата има тонирачки и стимулирачки ефект на кожата и ја подобрува перифералната микроциркулација. Помага да се смират воспалените делови на кожата, елиминира црвенило, перутење и други знаци на иритација. Оваа крема има лесна текстура која брзо се впива, не остава мрсен сјај.

Алое вера – алое вера има силни хидрирачки, бактерицидни и дејства против стареење. Ја забрзува регенерацијата на клетките, ги намалува воспаленијата. Создавајќи невидлива бариера на кожата, ја штити од надворешни фактори.

Зелено кафе – компонентите од зрната од зелено кафе имаат тонирачко, анти-целулитно и дејство против стареење. Ја заштитуваат кожата од штетните ефекти на сонцето. Имаат значително антиоксидантно дејство.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Со масирање нанесете мала количина од кремата на чисто лице, се до впивање.
Можна е индивидуална интолеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE * (ALOE VERA JUICE), GOSSYPIUM HIRSITUM SEED OIL (COTTONSEED OIL), GLYCERIN (GLYCERIN), PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL (ALMOND OIL), GLYCERYL STEARATE CITRATE (VEGETABLE VIFERA EMULSIFIER) SEED OIL, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL *, CETYL ALCOHOL, BENZYL ALCOHOL, PENTYLENE GLYCOL, AROMA (NATURAL PERFUME), TOCOPHEROL (VITAMIN E), SODIUM BENZOATE (SODIUM BENZOATE), COFFEA ARABICA L. EXTRACT (GREEN COFFEE EXTRACT), JUGLANS REGIA LEAF EXTRACT (WALNUT EXTRACT), MACLEYA MICROCARPA (MAXIM.) FEDDE. EXTRACT (MACLEIA EXTRACT).

Поврзани производи

Најгоре