NEO CARE / COSMIC GLAZE АНТИВОСПАЛИТЕЛНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Космичка глазура, цел универзум со илјадници треперливи ѕвезди – се во една туба!
Маската нежно го чисти лицето, го изедначува тонот, елиминира мрсен сјај, активно го збогатува епидермисот со хиалурон и витамин Е.

-    Ензимите од органски ‘рж намалуваат иритација и воспаление и помагаат во борбата со акни.
-    Комплексот од растителни екстракти има моќно антивоспалително, прочистувачко и адаптогено дејство, регулирајќи ја секрецијата на себум и подобрувајќи го кислородниот метаболизам.

Рефлективните честички додаваат мек, суптилен сјај. Доколку планирате да излезете надвор – глазура итно!

Алое вера – има силни хидрирачки, бактерицидни и дејства против стареење. Ја забрзува регенерацијата на клетките, ги намалува воспаленијата. Создавајќи невидлива бариера на кожата, ја штити од надворешни фактори.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од маската на претходно исчистени лице и врат, избегнувајќи ја околуочната регија. Оставете ја 10-15 минути, па исплакнете со топла вода.
Можна е индивидуална интолеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE (ALOE VERA JUICE), GLYCERIN (GLYCERIN), XANTHAN GUM (XANTHAN GUM), MICA (MICRONIZED MICA), LACTOBACILLUS / RYE FLOUR / FERMENT (ORGANIC FERMENTED RYE), PENTYLENE GLYCOL ( VEGETABLE PENTYLENE GLYCOL), BENZYL ALCOHOL, AROMA (NATURAL PERFUME), LACTIC ACID (LACTIC ACID), SODIUM HYALURONATE (HYALURONIC ACID), TOCOPHEROL (VITAMIN E), ARCTIUM LAPPA EXTRACT (BURDOCK EXTRACT), EQUISETUM ARVENSE L. EXTRACT (HORSETAIL EXTRACT), THYMUS VULGARIS EXTRACT (THYME EXTRACT).

Поврзани производи

Најгоре