NEO CARE / YOGURT ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

135 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • МАТИФИЦИРАЊЕ
КАЛАМИН • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ЕКСТРАКТ ОД КОПРИВА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Лесен, деликатен овошен јогурт – вашиот омилен доручек, вечера, ужина..

Не се ни обидувајте да негирате. Затоа, чувствувајте се слободно и вклучете го во вашата секојдневна диета за вашата кожа: наутро, навечер, попладне – кога и да посакате! Длабински, а сепак нежно чисти, со антибактериско дејство и загарантиран мат финиш.

-    Каламинот матифицира, отстранува сјај и намалува лачење на вишок себум.
-    Екстрактите од малина и волчји трн ја збогатуваат кожата со микроелементи; ја поттикнуваат нејзината регенерација, ги подобруваат затегнатоста и еластицитетот.
И ако некој каже дека јогуртите се бескорисни – сега знаете со кои аргументи да го одбраните.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од гелот на влажно лице, избегнувајќи го пределот околу очите. Масирајте до појава на пена, па исплакнете со млака вода.
Можна е индивидуална интолеранција на состојките.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN, XANTHAN GUM, CALAMINE, BENZYL ALCOHOL, AROMA, CITRIC ACID , SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES EXTRACT (SEA BUCKTHORN EXTRACT), URTICA DIOICA. EXTRACT (NETTLE EXTRACT), THYMUS SERPYLLUM L. EXTRACT (THYME EXTRACT), RUBUS IDAEUS EXTRACT (RASPBERRY EXTRACT).

Поврзани производи

Најгоре