RISE & SHINE / ХРАНЛИВ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ - 150 МЛ.

605 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД ПОРТОКАЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Гел за лице за нормална до сува кожа. Овој гел за лице ефективно ги отстранува нечистотиите и шминката, без да ја остави кожата сува. Со органски шеа путер и други грижливи состојки и помагаат на вашата кожа да изгледа чиста, мазна и здрава.


11% состојки од органско потекло
43% состојки од органско потекло, без вода и минерали
100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS
ORGANICКАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
Нанесете на лицето и нежно масирајте, потоа исплакнете со млака вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, ROSA DAMASCENA FLOWER EXTRACT*, PCA GLYCERYL OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, SODIUM GLUCONATE, LACTIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре